Bez kategorii

Utrzymywanie porządku w przestrzeni domowej oraz biurowej – na co warto zwrócić uwagę?

Utrzymanie porządku wokół siebie jednym przychodzi z łatwością, inni z kolei preferują tak zwany twórczy nieład, czyli chaos związany również z tym, że nie sposób znaleźć w nim swoich rzeczy. Nie mniej jednak warto pamiętać o tym, że przestrzeń, w której mieszkamy i przebywamy na co dzień, może być ciekawą wizualizacją tego, co dzieje się w naszej głowie i jak zwykle funkcjonujemy. Dlatego jeśli na naszym biurku jest ogromny bałagan, a my sami mamy trudności ze znalezieniem czegokolwiek, to znak, że warto zastanowić się nad metodyką pracy, sprawdzając czy nie przyszedł już najwyższy czas by zmienić nieco nasze funkcjonowanie.

Porządek w domu lub w biurze – na jakie elementy warto zwrócić uwagę?

Wiele osób nie jest w stanie pracować w bałaganie. Dlatego też ważne jest regularne odkładania rzeczy na swoje miejsce i usuwanie brudu, jaki zdążył się zgromadzić. Warto więc, by zachować higienę pracy, by później łatwiej móc odnaleźć się wśród swoich rzeczy. Przede wszystkim istotna jest organizacja przestrzeni, tak by wszystko miało swoje miejsce i bez problemu w razie potrzeby będziemy mogli skorzystać z wybranej części domu czy biura. W biurze szczególnie jest to istotne, ponieważ porządek w firmie działa zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Co to w praktyce oznacza. Przede wszystkim to, że jeśli utrzymujemy porządek, to zdecydowanie łatwiej można później pracować. Pracownicy nie muszą szukać sprzętów, dokumentów czy innych akcesoriów niezbędnych do wykonywania swoich zadań. Poza tym porządek w biurze świadczy również o wizerunku firmy przed klientami, partnerami biznesowymi. Firma świadcząca wysokiej jakości usługi, powinna także budować taki właśnie wizerunek na zewnątrz. Partner biznesowy, który przychodzi do biura, by podpisać umowę, widząc pełen nieład, może nie odnieść dobrego wrażenia. Jak powszechnie wiadomo w kontaktach z klientami to często wrażenie i kwestie wizualne odgrywają bardzo duże znaczenie. Estetyka i przyjemność przebywania w czystym i harmonijnym miejscu to bardzo ważne elementy dla poczucia komfortu. Dlatego też warto zadbać o to, by klienci czuli się u nas dobrze, a i my sami podczas pracy będziemy mogli odczuwać pełną swobodę w działaniu.

Regularność, która wchodzi w nawyk, czyli czego warto nauczyć się o porządkowaniu, by mieszkało i pracowało się zdecydowanie wygodniej?

Wiele osób zatrudnia do sprzątania biura specjalnych pracowników, którzy będą regularnie wykonywać te czynności. Jednak w domu bardzo często samodzielnie porządkujemy nasze rzeczy i to do nas należy kwestia dbania o przestrzeń życiową. Dlatego też bardzo ważna jest tutaj regularność. Dzięki temu robienie porządków nie będzie wiązało się z wielogodzinnymi obowiązkami, które wiele osób z braku czasu odsuwa na liście rzeczy do zrobienia na najdalsze pozycje. Regularne porządkowanie sprawia, że utrata jednorazowo czasu na wykonanie tych czynności będzie zdecydowanie mniejsza. A im częściej będziemy porządkować przedmioty, tym szybciej nam pewne nawyki wejdą w naturalny plan działania.