Bez kategorii

Najpopularniejsze kwiaty doniczkowe

Rośliny to wspaniałe dary Matki Natury. Dlatego też warto mieć kwiaty w domu. Dzięki temu powietrze staje się przyjemniejsze i bardziej nawilżone. Takie pomieszczenie piękniej się prezentuje, a człowiek nawet we własnym mieszkaniu może poczuć łączność z przyrodą. Sprawdź, jakie kwiaty doniczkowe są modne i doskonale sprawdzą się w każdym wnętrzu.

W jakich pomieszczeniach warto mieć kwiaty doniczkowe?

Kwiaty doniczkowe warto mieć w sypialni. Wpłyną one na zdrowy sen. Wspaniale nawilżą powietrze. Co więcej, niektóre gatunki mają też zdolność usuwania i niwelowania szkodliwych zanieczyszczeń. Decydując się na rośliny w pokoju przeznaczonym do nocnego wypoczynku staraj się raczej wybierać dary natury zielone, niż te kwitnące. Wynika to z tego, że te drugie mogą stanowić za silne bodźce utrudniające relaks i spokojny sen. Ponadto, zdarza się, że takie kwiaty uczulają. Kwiaty doniczkowe można ustawiać też w kuchni i łazience. Jednak musisz wtedy dobrze rozważyć i zastanowić się nad tym, jakie gatunki tam zlokalizujesz. Muszą to być rośliny, które dobrze radzą sobie w wysokiej temperaturze, a także znaczniej wilgotności powietrza.

Jakie rośliny doniczkowe warto mieć w swoim mieszkaniu?

Jednym z takich gatunków, który sprawdza się w warunkach domowych, jest Monstera. Bardzo łatwo ją rozpoznać, gdyż wyróżnia się charakterystycznymi, dziurawymi liśćmi. Prezentuje się ona niezwykle malowniczo w przestrzeni mieszkaniowej. Doskonałym pomysłem są też paprocie. Lubią one dużą wilgotność i cieniste stanowiska. Nie należy jej też przestawiać, gdyż zabieg ten może doprowadzić do tego, że roślina straci swoją urodę. Jest wiele gatunków paproci, dlatego nie będziesz mieć kłopotu z wyborem takiej, która idealnie będzie pasować do Twojego wnętrza. Innym pomysłem są orchidee, czyli popularne storczyki. Delikatnie rozproszone światło panujące w mieszkaniach stwarza dobre warunki do rozwoju tych kwiatów. Co więcej, są bardzo piękne. Dlatego wspaniale uatrakcyjnią każdą domową przestrzeń. Pragniemy zauważyć też to, że liczba gatunków, jeśli chodzi o storczyki, jest bardzo duża. Daje to ogromne pole możliwości.

Dużą popularnością cieszy się też Wężownica. W powszechnym słownictwie ten dar natury określa się żartobliwie jako szable teściowej. Roślina nie tylko pięknie wygląda, ale ma też mnóstwo innych zalet. Fantastycznie oczyszcza powietrze, a także skutecznie wychwytuje drobinki toksyn i innych zanieczyszczeń występujących w mieszkaniach. Na koniec zostawiamy coś naprawdę zaskakującego, a mianowicie żywe kamienie. Są to sukulenty, a ich wydanie jest bardzo dziwne. Wyglądają one jak wielobarwne kamyki. Jednak jest to mechanizm obronny rośliny. Dlatego jak się domyślasz te dary natury nie mają łodyg, a na pierwszym planie zauważysz walcowate i kolorowe liście. Sprawdzą się jako element wyposażenia mieszkań w domach, których właściciele szukają oryginalnych rozwiązań. Atutem Litopsów jest też bardzo łatwa uprawa. Nic dodać, nic ująć!

To tylko niektóre rośliny, które sprawdzą się w warunkach domowych. Jest ich znacznie więcej. Jedno jest pewne! Warto w nie inwestować, dzięki temu będziesz bliżej Matki Natury i zapewnisz sobie doskonałą atmosferę w zaciszu własnego domu!