Bez kategorii

Ogrody wertykalne i kwiaty w biurze – dlaczego warto?

Ogrody wertykalne i kwiaty w biurze – dlaczego warto?

Kwiaty do biura mają wiele zalet. Uspokajają, zapewniają czyste powietrze i mają właściwości terapeutyczne. Dzięki temu ogromną popularnością cieszą się także ogrody wertykalne, które pozwalają jeszcze lepiej wyeksponować piękno roślin i ułatwiają czerpanie z zalet naturalnych dekoracji w biurowcach. Oto szczegóły!

Ogrody wertykalne w mieście. Dlaczego warto?

Ogrody wertykalne to sposób na zbliżenie się do natury tam, gdzie zazwyczaj trudno z nią obcować. Nie da się ukryć, że firmy zazwyczaj umieszczone są w dość surowych częściach miast, przez co trudno o czerpanie z relaksujących zalet roślin. Na szczęście zielone ściany z mchu czy kwiaty do biura doniczkowe to coraz częściej spotykana część przestrzeni komercyjnych. Ponadto jest to opcja ekologiczna i relaksująca, dlatego warto przy niej zaplanować strefę lunchu dla pracowników oraz poczekalnię dla klientów. 

Kwiaty do biura w mieście – pomogą osobom, które są wyczulone na dźwięki

Kwiaty do biura Kraków to opcja na zapewnienie sobie świetnej akustyki we wnętrzu. W jaki sposób? Roślinność tłumi hałasy dobiegające z zewnątrz oraz znacznie poprawia akustykę biura. Trzeba przyznać, że w biurze często trudno o skupienie, szczególnie w przestrzeniach otwartej pracy. Niektórzy nie mogą przyzwyczaić się do głośnych rozmów pracowników po długim czasie spędzonym na pracy zdalnej. Niech ogrody wertykalne pomogą także im i sprawią, że nie będą żałować powrotu do biura!

Ogrody wertykalne nie zajmują dużo miejsca

Kwiaty w biurze w formie ogrodów wertykalnych to możliwość zaoszczędzenia miejsca m.in. na ozdobach, dużych doniczkach, ozdobnych tablicach czy nawet obrazach, do których trzeba dopasowywać meble i inne dodatki. Ogrody wertykalne Kraków pozwolą zaoszczędzić dużo miejsca, a jednocześnie będą spektakularne i zauważalne na pierwszy rzut oka.

Kwiaty do biura Kraków sposobem na wsparcie wizerunku firmy!

Już niejedna osoba wykorzystała kwiaty do biura, by wesprzeć swoją firmę wizerunkowo. W jaki sposób? Ponieważ kwiaty prezentują się świetnie, są zauważalne na pierwszy rzut oka i dobrze prezentują się na zdjęciach, dobór kwiatów w kolorze zgodnym z księgą wizualną firmy, a więc np. kolorami logotypu to świetne rozwiązanie. Takie kwiaty mogą sprawdzić się podczas konferencji, ale też przyjmowania klientów. Kto wie, może dzięki zapamiętaniu danego koloru z ogrodu wertykalnego, już niedługo zostanie podpisany bardzo ważny kontrakt?

Kwiaty to przede wszystkim zdrowie – czyste powietrze wspomaga koncentrację!

Czyste powietrze to koncentracja, a co za tym idzie lepsza, przyjemniejsza i wydajniejsza praca. Niech pracownicy czują się dobrze w miejscu, w którym spędzają 40 godzin tygodniowo. Zapewni im to mikroklimat roślin. Do tego rośliny wyłapią kurz, utrzymają odpowiednią wilgotność powietrza, a w lecie obniżą temperaturę o kilka zbawiennych stopni (co jest bardzo ważne szczególnie w tych firmach, gdzie brakuje klimatyzacji).

Ponadto rośliny ogrodów wertykalnych oczyszczają powietrze ze związków niebezpiecznych dla człowieka, nawet z dymu papierosowego. Pracownicy, którzy nie palą, na pewno docenią, że nie muszą obcować z „zapachami”, wytwarzanymi przez innych kolegów.

Terapeutyczne właściwości kwiatów do biura

Koncentracja to nie wszystko. Ogrody wertykalne Kraków sprawdzą się doskonale jako część terapii. Tak, kwiaty mają właściwości terapeutyczne! Najlepszy wypoczynek to taki wśród zieleni, a dzięki kwiatom każdy pracownik na chwilę zwolni i znajdzie czas na głęboki oddech. Szczególnie ogrody wertykalne, które „otaczają” pracownika, pozwalają mu zrelaksować się całkowicie, a co za tym idzie – podnieść jego produktywność.

Kwiaty do biura Kraków i ogrody wertykalne to najlepsze rozwiązanie do każdej firmy, zarówno tej mniejszej, jak i większej. Jeśli chcesz pomóc pracownikom, koniecznie weź tę opcję pod uwagę!